A pályázat keretében közel 1 millió Ft-ot nyertünk matematika tehetséggondozó műhelyre.
A pályázatban 15 tanuló és 2 pedagógus vett részt.
A pályázatunk célja matematikából tehetséges tanulók felkészítése, velük való foglalkozás, melyek segítik a természettudományos, matematikai és műszaki kompetenciák elmélyítését, elsődlegesen a műszaki-természettudományos logikájú, gyakorlati tapasztalatokra építő gondolkodás és problémaérzékenység-megoldás fejlesztése révén. A foglalkozások során alkalmazzuk a dúsítás, a gyorsítás és a differenciálás módszereit.
(az esélyegyenlőség maximális figyelembevételével).
A megvalósításban kiemelkedő szerepet töltött be Bartha Dénesné és Tisza Zsuzsanna tanárnők.
A feladatokat nem a törzsanyagban tanultak alapján határoztuk meg, hanem az alapján, hogy minél jobban segítsék a 15-16 éves tanulók (9.és 10. évfolyamos)természettudományos, matematikai és műszaki kompetenciák elmélyítését, elsődlegesen a műszaki-természettudományos logikájú, gyakorlati tapasztalatokra építő gondolkodás és problémaérzékenység-megoldás fejlesztését és a gyakorlati tapasztalatokra épülő gondolkodást.
A kiválasztott tanulók tanórán kívüli foglalkozás keretében 2013. május-júniusban heti 4-4 órában, valamint egész napos foglalkozások keretében korszerű digitális eszközökkel (interaktív tábla, matematikai szoftver) elsősorban a természettudományos, matematikai és műszaki kompetenciák elmélyítését felhasználva a korábbi évek, ehhez a korosztályhoz tartozó matematikai versenyfeladataival foglakoznak tematikus felbontásban.
A 60 órás tehetségfejlesztő műhely 10 nagy blokkban dolgozza fel az ismereteket a matematika különböző területeiről, motivációt nyújtva a természettudományos és műszaki tudományok iránt.
A pályázat keretén belül lehetőségünk volt Budapesten látogatást tenni az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnáziumában és a Berzsenyi Dániel Gimnázium speciális matematika tagozatának munkájába is betekintést nyerhettünk.
A nagyon jó hangulatú és felejthetetlen élményt nyújtó tanulmányút keretében ellátogattunk a Csodák Palotájába és az ELTE matematika műhelyébe is.