Digitális témahét a Zrínyiben

(2017. április 3-7.)

 

Iskolánk idén először vett részt az országos programsorozatban. A témahét beharangozásaként Cserlakiné Hagymássy Krisztina a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat megbízásából "Netezz biztonságosan!" címmel tartott több előadást tanulóinknak a Digitális Témahetet megelőző héten. A 9. e, 9. d, a 9. Ny/d osztályok tanulói érdeklődéssel hallgatták az előadást.

A Digitális Témahéten újabb két osztályt (9. c, 11. c) vezette be Cserlakiné Hagymássy Krisztina tanárnő a biztonságos internetezés világába. Előadásai interaktívak voltak, a diákok feltehették a témával kapcsolatos kérdéseiket, elmondhatták saját élményeiket. A diákok az internet előnyeiről, veszélyeiről is beszélgettek. A foglalkozásokat jól kiválasztott, rövid videó felvételek színesítették. A levetített videók egyéb felvételekkel és egyéb érdekes információkkal együtt megtalálhatóak a http://saferinternet.hu weboldalon. Érdemes a honlapon a "kék bálna" témájú cikkeket is elolvasni, mert ezzel kapcsolatban az utóbbi időben számos valóságtól elrugaszkodott (kamu) cikk is megjelent a neten.

 

A diákok arról is kaptak információt, kihez fordulhatnak, ha bajba jutnak, vagy ha társaikat zaklatják az interneten. Fontos, hogy figyeljetek egymásra, ha problémát észleltek, kérjétek a felnőttek segítségét!

 

Segítségnyújtás internetes zaklatás esetén: 116-111 (ingyenes, éjjel-nappal hívható telefon-szám)

 

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálattól 3 db Lájkvadászat nevű társasjátékot kaptunk, melyet többen ki is próbáltak. Egy játékkal 8 fő tud maximum játszani. A játékokat Gergelyné Pivarnyik Rita tanárnőtől lehet kölcsönözni.

A Digitális Témahéten elhangzott emellett Kántorné Homolai Krisztina tanárnő "Bemutató készítése Prezivel" előadása, Gergelyné Pivarnyik Rita tanárnő pedig "Képszerkesztés GIMP-pel a színezéstől az animációig" címmel tartott foglalkozásokat. A feladatok egy része a közelgő húsvéthoz kapcsolódott, a diákok digitálisan festettek hímes tojást gyűjtöttek kosárba, színeztek, s mindeközben vágási, kijelölési, méretezési technikákat sajátítottak el. Emellett barokk zeneszerzőkhöz kapcsolódó animációkat is készítettek.